fot. Alicja Rzepa / Monika Śląska, edit. Alicja Rzepa

Dzień dobry!

Jestem Ala. Czy mogę Ci zrobić zdjęcie?

Umówmy się i obgadajmy szczegóły sesji:
e-mail:      info (at) alicjarzepa.pl
telefon:    (+48) 797-848-555

Profesjonalnie fotografią zajmuję się od 2010 roku. Pierwszy aparat dostałam od mamy i był to Canon 450D z kitowym obiektywem.

Zaczynałam od fotografowania koncertów muzycznych i kabaretonów w Centrum Kultury Rotunda w Krakowie. Podstawowy obiektyw szybko przestał mi wystarczać i wtedy w moim raczkującym foto-ekwipunku pojawił się zoom Sigmy. Z amatorskiego korpusu i całkiem niezłego jak na początkującego fotografa obiektywu udawało mi się wyciągać 200% możliwości. Zaczęłam fotografować dla krakowskich portali: MM Kraków i LoveKrakow.pl.

Przez kilka lat, aż do teraz, oprócz fotografii – zajmowałam się organizacją wydarzeń kulturalnych. W Stowarzyszeniu PAKA koordynowałam całoroczną serię warsztatów Polska Akademia Kabaretu i przez pięć lat z rzędu byłam dyrektorem programowym festiwalu kabaretowego PAKAdemia w Tarnowie, którego też byłam pomysłodawcą.

Później związałam się z firmą TOProduction, w której zajmowałam stanowisko kierownika produkcji. Miałam szczęście pracować przy realizacji fantastycznych widowisk muzycznych, takich jak „Wszystko jest poezja” czy „Europejski Stadion Kultury” emitowanych przez TVP.

Przeżyłam też krótką przygodę w Grupie RMF, ale tam szybko zorientowałam się, że od Excela wolę Photoshopa : )

Obecnie fotografia jest nie tylko moją pracą, ale też bezgraniczną pasją. A że jestem gadułą ; ) to oprócz zamykania ulotnych momentów w zdjęciach, mam dzięki niej okazję do rozmów i poznawania historii ludzi, z którymi pracuję.

Obszary, w których się specjalizuję to:

  • fotografia koncertowa
  • fotografia widowisk scenicznych
  • fotografia portretowa
  • fotografia okolicznościowa
  • fotoreportaż

Na Waszą prośbę jestem w stanie rozważyć też inne realizacje.

Nie współpracuję z ekipą fotografów, która dostarcza mi setki surowych zdjęć z imprez odbywających się równolegle. Każda sesja jest dla mnie wyjątkowym spotkaniem, a dzięki wcześniejszej rozmowie i wczuciu się w klimat imprezy mogę wydobyć to co w danym miejscu i w bohaterach moich fotografii jest najlepsze.
Sama też retuszuję zdjęcia, ale zanim wyszczuplę talię czy wygładzę zmarszczkę na czole, postaram się przekonać Was, że i bez tego jesteście piękni : )